Logo zříceniny
Zříceniny hradů, server ve výstavbě ...

Warning: file_get_contents(http://maps.google.com/maps/api/staticmap?center=&markers=icon:http://www.zriceniny.eu/img/icon/map_point_static.gif|label:zřícenina|36.09138399,28.08860779&size=&zoom=&maptype=terrain&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 400 Bad Request in /home/cizek/www/zriceniny.eu/http/page_detail.php on line 191
ERROR
Základní informace
Pozice místa na mapě
  • Zřícenina hradu
  • Řecko
  • Jižní Egeis
  •  Poltár  ( PT )
  • přístupno v návštěvních hodinách
36.09138399
28.08860779

Poslední návštěvníci
Podle záznamu v návštěvní knize. ...

Oblíbená místa

Zřícenina hradu Lindos

© Luděk Vláčil, 06/2013
Helénská akropole a křižácký hrad nad starověkou vesnicí Lindos, na Ostrově Rhodos v Řecku. Ve 4. století př. n. l. zde byl postaven antický chrám Athény Lindoské. Hrad byl postaven ve 12. století v době byzantské éry a ve 14. století byl částečně přestavěn johanity na křižácký hrad.
Jak se Vám líbí?
Reklama
Místo bylo osídleno již v době bronzové. Lindos založil Tlepolemem, král Dórů. Dórové na ostrov připluli přibližně v 10. století př. n. l. Lindos byl postaven jako jedno ze šesti dórských měst v oblasti. Tato města byla nazývana dórská hexapolis. Velkého významu dosáhlo v 8.–6. stol. př. n. l., kdy vládl městu mimojiné i tyran Kleoboulos, který byl znám jako jeden ze „Sedmi moudrých“. Od 5. století př. n. l., kdy bylo založeno město Rhodos, jeho význam jako obchodního střediska, začíná upadat. Ve 4. století př. n. l. vznikla akropole s chrámem Athény Lindoské. Současná podoba chrámu je přibližně z roku 300 př. n. l. V době helénské, a později za nadvlády Říma, se akropole rozrostla o další stavby. Hrad byl postaven ve 12. století v době byzantské éry. Na počátku 14. století byl ostrov obsazen rytíři svatého Jana (též Řád rhodských rytířů, poté Řád maltézských rytířů, dnes Suverénní vojenský hospitální řád sv. Jana v Jeruzalémě, na Rhodu a na Maltě), kteří zde hledali opěrné body pro obranu před Osmanskou říši. V Lindosu našli dobře položenou mohutnou pevnost, kterou krátce před rokem 1317 přestavěli. Stala se jednou z nejdůležitějších pevností na ostrově Rhodos. Po odchodu johanitů 29. prosince 1522 z ostrova a jeho předání Sulejmanovi Nádhernému si Lindos uchoval částečnou autonomii. Turci okupovali ostrov až do roku 1912, kdy jej obsadili Italové za pomoci místních Řeků.
Luděk Vláčil
Lindos je vesnice s akropolí na ostrově Rhodos v Egejském moři. Rhodos je největší z ostrovů v souostroví Dodekanésos patřícím Řecku. Vesnice Lindos se nachází asi 5 km od stejnojmenného letoviska a pláže. Patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova, proto počítejte s velkým množstvím turistů. Celá vesnice je historickou památkou s mnoha obchody se suvenýry. Nad ní se tyčí velký kopec s akropolí a hradem. Na vrchol kopce můžete jít pěšky nebo se nechat svézt na oslu. Do areálu hradu se platí vstupné a lze zde obdivovat zbytky helénských i římských staveb a pozdější kaple. Lindos je jeden ze sedmi hradů na Rhodosu. Pro výlety po památkách ostrova je nejlepší vypůjčit si automobil. Půjčoven je na ostrově mnoho. Při jízdě po ostrově dávejte pozor hlavně na všudypřítomné kozy přebíhající přes silnice. Na ostrově se nachází pozůstatky dalších asi 16 hradů.
Luděk Vláčil
http://www.hrady.cz/data_g//.jpg

Galerie


© Luděk Vláčil, 06/2013

© Luděk Vláčil, 06/2013

© Luděk Vláčil, 06/2013

© Luděk Vláčil, 06/2013
schody do Guvernérského  paláce křižáckého hradu
schody do Guvernérského paláce křižáckého hradu
© Luděk Vláčil, 06/2013
antické sloupy
antické sloupy
© Luděk Vláčil, 06/2013
chrám Agios Ioannis
chrám Agios Ioannis
© Luděk Vláčil, 06/2013

© Luděk Vláčil, 06/2013

Komentáře

Návštěvní kniha

Mapa

Reklama <
Místa v okolí
Nic blizko se nenaslo, tak zvětšíme rádius...
Lindos na serveru Hrady.cz


Na serveru jsou shromážděny záznamy zřícenin různých míst v hranicích České republiky. Informace jsou aktualizovány náhodně, přímo návštěvníky míst.
Obsah serveru zriceniny.eu je čerpán ze serveru www.hrady.cz.

Na všechny uvedené informace se vytahuje autorský zákon. Bez svolení vlastníka autorských práv není další šíření informací povoleno.
© 2011 - 2019
Atthero s.r.o
IČ: 02120224

My status
Get Skype and call me for free.

Credits webfly.cz