Logo zříceniny
Zříceniny hradů, server ve výstavbě ...

Warning: file_get_contents(http://maps.google.com/maps/api/staticmap?center=&markers=icon:http://www.zriceniny.eu/img/icon/map_point_static.gif|label:zřícenina|50.34804411,17.09931850&size=&zoom=&maptype=terrain&sensor=false) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 400 Bad Request in /home/cizek/www/zriceniny.eu/http/page_detail.php on line 191
ERROR
Základní informace
Pozice místa na mapě
  • Zřícenina sakrální památky
  • Česká republika
  • Olomoucký kraj
  •  Jeseník  (JE)
  • nepřístupno
50.34804411
17.09931850

Poslední návštěvníci
Podle záznamu v návštěvní knize. ...

Oblíbená místa

Zřícenina kaple sakrální památky kaple sv. Josefa

© Luděk Vláčil 08/2016
Kaple byla vybudována v dnes již zaniklé osadě Annín (Annaberg) v r. 1834. Po skončení 2. světové války bylo německé obyvatelstvo vysídleno a přišli noví osadníci, kteří však byli v důsledku kolektivizace nuceni odejít a kaple začala chátrat. V r. 2011 vzniklo sdružení na její záchranu.
Jak se Vám líbí?
Reklama
Kaple sv. Josefa byla vybudována v dnes již zaniklé osadě Annín (něm. Annaberg) v roce 1834 a patřila k farnosti v Kobylé. Po skončení 2. světové války bylo německé obyvatelstvo vysídleno, ale přišli noví osadníci, kteří kapli dál udržovali. Krátce nato však přišla kolektivizace, v jejímž důsledku se lidé postupně vystěhovali a kaple ztratila svůj význam. Podle archivní dokumentace odsouhlasil v srpnu 1967 Okresní národní výbor v Šumperku vystěhování veškerého mobiliáře z kapličky a nasledně její demolici. K té však naštěstí nedošlo. Co však nedokázali lidé, zničil čas. Ještě do r. 2008 nebo 2009 měla kaple rozpadlou střechu a štít, které hrozily zřícením, a byla volně přístupná. V roce 2011 vzniklo sdružení na její záchranu. V roce 2013 byla dokončena obnova koruny zdiva hlavní lodi a jeho zakrytí asfaltovým pásem, aby nedocházelo k destrukci. Podle původního plánu měla být nová střecha prosklená, ale z finančních důvodů byl záměr změněn na plnou sedlovou střechu s valbou nad presbytářem. Zároveň došlo k posunutí plánovaného termínu dokončení na rok 2017.
Luděk Vláčil- zdroj: http://www.rozhlas.cz, http://www.kaple-annin.cz a další
Kaple sv. Josefa se nachází v lokalitě zaniklé osady Annín (něm. Annaberg) asi 2 km severozápadně od obce Kobylá nad Vidnavkou (něm. Jungferndorf) v Olomouckém kraji v podhůří Jeseníků, asi 16 km severozápadně od okresního města Jeseník. Kaple stojí u polní cesty vedoucí z Kobylé na Bukovou a Bernartice. Osada, z níž zůstaly pouze ruiny domů a kaple, je zasazena do krásné poloopuštěné zvlněné krajiny v podhůří Jeseníků. Za návštěvu jistě stojí také nedaleká přírodní památka Venušiny misky a zříceniny hradů Kaltenštejn nebo Frýdberk v dnešní Žulové.
Luděk Vláčil
http://www.hrady.cz/data_g//.jpg

Galerie


© Luděk Vláčil 08/2016

© Luděk Vláčil 08/2016

© Luděk Vláčil 08/2016

© Luděk Vláčil 08/2016

© Luděk Vláčil 08/2016

Komentáře

Návštěvní kniha

Mapa

Reklama <
Místa v okolí
Nic blizko se nenaslo, tak zvětšíme rádius...
kaple sv. Josefa na serveru Hrady.cz


Na serveru jsou shromážděny záznamy zřícenin různých míst v hranicích České republiky. Informace jsou aktualizovány náhodně, přímo návštěvníky míst.
Obsah serveru zriceniny.eu je čerpán ze serveru www.hrady.cz.

Na všechny uvedené informace se vytahuje autorský zákon. Bez svolení vlastníka autorských práv není další šíření informací povoleno.
© 2011 - 2018
Atthero s.r.o
IČ: 02120224

My status
Get Skype and call me for free.

Credits webfly.cz