Logo zříceniny
Zříceniny hradů, server ve výstavbě ...
Základní informace
Pozice místa na mapě
  • Zřícenina přírodní scenerie
  • Česká republika
  • Liberecký kraj
  •  Česká Lípa  (CL)
  • volně přístupno
50.59250000
14.86250000

Poslední návštěvníci
Podle záznamu v návštěvní knize. ...

Oblíbená místa

Zřícenina přírodní scenerie Šlapka

Ruiny hájenky u Krupské lípy
© Iva Spurná 16.4.2006
Šlapka je záhadné místo udávané na mapě KČT jako zřícenina hradu, ale v literatuře o ní není ani zmínky. Zanikla po roce 1945.
Jak se Vám líbí?
Reklama
Šlapka je místo trochu záhadné. Na mapě KČT je uvedena pod značkou zříceniny hradu, ale v literatuře, která se hradům věnuje o ni není ani zmínky. Možná je to dáno odlehlostí tohoto místa, možná odborníci Šlapku za hrad nepovažují. Najít Šlapku v lesích bývalého vojenského prostoru Ralsko není snadné. Nejjednodušší je to asi ze vsi Mukařova - vydáte se od kostela cestou kolem kravína a pořád rovně polem a lesem až k plotu obory. Ten přejdete po schůdkách a vydáte se podél něj vpravo. Asi po 1 km přijdete do údolí a tím se vydáte a po zhruba dalším 1 km příjdete na rozcestí. Zde odbočíte vlevo a po několika krocích narazíte na zříceninu velkého domu - a od ní na skále vpravo stávala Šlapka. Na skále se nezachovalo nic, ale v jejím boku je vytesán mělký výklenek a pod ním velká a prostorná skalní světnička s ohništěm a komínem. Pod Šlapkou jsou zříceniny velkého domu a malý rybníček.
Internetman
Šlapka, z německého Schlapken, je panská hájovna (Valdštejnové), zanikla po roce 1945. Kopec nad ní se jmenuje Žlábek, což je další verze převodu tohoto jména do češtiny.
Petr Randus
http://www.hrady.cz/data_g//.jpg

Galerie


© Iva Spurná 16.4.2006
Ruiny hájenky u Krupské lípy
Šlapka
Šlapka
© Internetman 04/2004
Vytesané výklenky a komín skalní světničky
Šlapka
Šlapka
© Internetman 04/2004
Interiér "hradu"

Komentáře

Návštěvní kniha

Mapa

Reklama <
Místa v okolí
Nic blizko se nenaslo, tak zvětšíme rádius...
Šlapka na serveru Hrady.cz


Na serveru jsou shromážděny záznamy zřícenin různých míst v hranicích České republiky. Informace jsou aktualizovány náhodně, přímo návštěvníky míst.
Obsah serveru zriceniny.eu je čerpán ze serveru www.hrady.cz.

Na všechny uvedené informace se vytahuje autorský zákon. Bez svolení vlastníka autorských práv není další šíření informací povoleno.
© 2011 - 2019
Atthero s.r.o
IČ: 02120224

My status
Get Skype and call me for free.

Credits webfly.cz